bones loves
AKTYWNE FORUM PRO-ANA 2024. REKRUTACJA TRWA

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2023-02-18 10:57:06

Salt
Gość
AndroidChrome 109.0.0.0

Formularz rekrutacyjny - Salt

Witam Was, drogie Użytkowniczki tego Forum. [dblpt])

Zgodnie z zasadami, zakładam nowy wątek i zaczynam od wypełnienia formularza rekrutacyjnego:

1. Ile masz lat?
30

2. Twoja najwyższa, najniższa i obecna waga oraz wzrost.
Moja waga:
- najwyższa: 72 kg
- najniższa 39.8 kg
- obecna: 55.0 kg
Mój wzrost: 171 cm

3. Twój cel (wagowy).
51 kg

4. Jak wygląda Twoje odchudzanie i jak długo trwa? Podaj swój przedział kaloryczny.
Moje odchudzanie trwa już prawie 13 lat. Jak wyglądało na przestrzeni lat? Były okresy anorektyczne, były okresy bulimiczne. Przeszłam hospitalizację, 9 lat terapii. Poznałam bardziej siebie, swoje emocje, swoje motywacje, połączenia emocjonalno-jedzeniowe, źródła moich zaburzeń odżywiania. Wykonałam ogromną pracę nad sobą przez ten czas. W dużym stopniu uporządkowałem swoją głowę, ale... kontrola nad ilością i jakością jedzenia nadal mi towarzyszy. Wiele razy próbowałam żyć bez tego, ale... Wtedy noszę w sobie pustkę. Czuję się niepełna. Poza tym boję się przyrostu wagi. Mam swój cel wagowy, który pozwala mi akceptować swój wygląd bez narzekania na swoje ciało. Widziałam jak zmienia się moje ciało przez zakres 32 kg więc mam świadomość swojego ciała i wymagań, jakie mogę mu stawiać.
Mój przedział kaloryczny... Do polowy grudnia zeszłego roku było to ok. 2000 kcal. Ważył wtedy 52 kg. Potem naszedł mnie okres nieustannego głodu. Przyczynił się do tego fakt, że jestem na diecie eliminacyjnej ze względu na zdrowie mojego dziecka, wielkie przemęczenie, bardzo stresujący czas i wspomniana (niedo)waga. Słuchałam swojego ciała i jadłam tyle, ile potrzebowało, żebym czuła się dobrze. Jadłam wartościowe, bogatoodżywcze produkty, ale wiadomo, że nadwyżka kaloryczna równa się dodatkowym kilogramom. Obecnie jem 1900-2100 kcal i ważę 55 kg. Może ta liczba kalorii na pierwszy rzut oka nie jest "odchudzająca", ale biorąc pod uwagę moją aktywność, jest to deficyt około 400 kcal.

5. Czym dla Ciebie jest "Pro-Ana"?
Ahh, niezbyt umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo dawniej miałam inny stosunek do "Pro-Ana". Po moich kilkunastoletnich doświadczeniach z chorobami (anoreksją typu restrykcyjnego na zmianę z typem bulimicznym po bulimię), "Pro-Ana" raczej jest dla mnie taką oazą poczucia bezpieczeństwa w trudach codzienności, czymś, co jest takie najbardziej moje, co pomaga trzymać mi codzienność w ryzach i żyć w sposób przewidywalny. Jest pewną rutyną, która daje mi bardzo dużo satysfakcji z kontroli siebie.

6. Czy byłeś/aś kiedykolwiek na forum o takiej tematyce? Jeśli tak, to dlaczego już do niego nie należysz?
Tak, byłam na dwóch forach, ale na przestrzeni lat przestały funkcjonować.

7. Jakie masz oczekiwania wobec forum i co chcesz w nie wnieść?
Jakie mam oczekiwania względem forum... Że będzie mi ono wsparciem i obdarzy mnie zrozumieniem. Wielokrotnie tego doświadczyłam, że osoby, które nie miały styczności tzn. nie przeszły przez zaburzenia odżywiania, nie są w stanie zrozumieć mojej historii, moich przeżyć, przemyśleń, odczuć, funkcjonowania.
Co chciałabym wnieść w to forum?
To samo, czego od niego oczekuję. [dblpt])
Empatii, spokoju, zrozumienia, akceptacji, ale też czujności, gdyby działo się coś poważnego.

8. Opowiedz coś o sobie.
Jak już wyżej wspomniałam, mam 30 lat. W tym roku skończę 31 lat. Mam wspaniałego Męża. Jestem też mamą malutkiej córeczki. Życie rodzinne pochłania większość mojego czasu więc chciałam od razu napisać, że codzienne udzielanie się na forum może mi się nie udawać, ale w miarę moich możliwości chciałabym być tutaj aktywną.
Ukończyłam studia magisterskie. Niebawem szykuje się mój powrót na uczelnię, na studia doktoranckie.
Jestem osobą bardzo wrażliwą, sumienną, odpowiedzialną, empatyczną, choć typowy ze mnie introwertyk. Wszystkim się przejmuję i stresuję, ale jak trzeba, nie mam oporów, żeby powiedzieć coś wprost. Cenna jest dla mnie szczerość i prawdomówność.
Mam całe spektrum zainteresowań. Mam wrażenie, że brakuje mi życia, żeby zająć się wszystkim, czym chciałabym. A jednocześnie, będąc perfekcjonistką, czuję ogromny ból, że nawet gdybym mogła, to nie zgłębiłabym choćby jednej dziedziny, bo ciągle byłoby mi mało i niewystarczająco.
Nie wyobrażam sobie dnia bez porządnego kubka kakao, spaceru i rozmyślań nad życiem.

Pozdrawiam Was serdecznie. [dblpt])

Salt

#2 2023-02-18 13:07:32

Nymfetamina
Gość
AndroidChrome 108.0.0.0

Odp: Formularz rekrutacyjny - Salt

Hej, ja też jeszcze świeżak, ale pomyślałam że czekając na administrację się przywitam [dblpt]) Brzmisz bardzo miło, jak taka starsza siostrokoleżanka, fajnie że dołączamy razem.

Ps. Załóż sobie konto, bo z gościa adminka nie będzie mogła ci dać uprawnień do reszty forum

#3 2023-02-18 13:39:34

skinniest
Motylek
Dołączył: 2023-01-04
Liczba postów: 99
Wiek: 19
Waga obecna: 65???????
Wzrost: 162
AndroidChrome 110.0.0.0

Odp: Formularz rekrutacyjny - Salt

Brzmisz tak, jakby pisała to moja starsza siostra. Poważnie, nawet wiek podobny.


happinessisonlyrealwhenshared.

Offline

#4 2023-02-18 15:28:39

Salt
Motylek
Dołączył: 2023-02-18
Liczba postów: 96
Wiek: 30
Waga obecna: 54.4
Waga docelowa: 51
AndroidChrome 109.0.0.0

Odp: Formularz rekrutacyjny - Salt

Nymfetamina napisał/a:

Hej, ja też jeszcze świeżak, ale pomyślałam że czekając na administrację się przywitam [dblpt]) Brzmisz bardzo miło, jak taka starsza siostrokoleżanka, fajnie że dołączamy razem.

Ps. Załóż sobie konto, bo z gościa adminka nie będzie mogła ci dać uprawnień do reszty forum

Bardzo miło z Twojej strony, że napisałaś. I dziękuję za informację o założeniu konta. Zaraz po założeniu tematu to zrobiłam. [dblpt])

skinniest napisał/a:

Brzmisz tak, jakby pisała to moja starsza siostra. Poważnie, nawet wiek podobny.

Nie wiem jakie masz skojarzenia ze swoją siostrą?
Choć z pewnością nią nie jestem. [dblpt])


Życie ma sens tylko wtedy, gdy są na świecie oczy, które patrzą i kochają. Mimo wszystko.

Offline

#5 2023-02-18 15:40:17

кости
Motylek
Dołączył: 2022-10-31
Liczba postów: 544
Waga obecna: 47
Waga docelowa: 44
Waga zrzucona: 14
WindowsOpera 94.0.0.0

Odp: Formularz rekrutacyjny - Salt

witaj, Salt!

Salt napisał/a:

Mam swój cel wagowy, który pozwala mi akceptować swój wygląd bez narzekania na swoje ciało

z tego co zauważyłem jesteś już bardzo blisko swojej wagi docelowej
jak czujesz się ze sobą na dzień dzisiejszy?


jeśli masz wątpliwości to rób to co podpowiada Ci instynkt; nawet jeśli podpowie Ci źle i wpadniesz w gówno, to wpadniesz w zgodzie z samym sobą, a to jest najważniejsze

Offline

#6 2023-02-18 15:55:01

Salt
Motylek
Dołączył: 2023-02-18
Liczba postów: 96
Wiek: 30
Waga obecna: 54.4
Waga docelowa: 51
AndroidChrome 109.0.0.0

Odp: Formularz rekrutacyjny - Salt

кости napisał/a:

witaj, Salt!

Salt napisał/a:

Mam swój cel wagowy, który pozwala mi akceptować swój wygląd bez narzekania na swoje ciało

z tego co zauważyłem jesteś już bardzo blisko swojej wagi docelowej
jak czujesz się ze sobą na dzień dzisiejszy?

Tak, jestem całkiem blisko swojego celu. Jak się czuję? Nie najgorzej. Nie wywieram na sobie presji, nie muszę mieć swojej docelowej wagi już-teraz-zaraz. Znam siebie i swoje ciało, biorę pod uwagę fakt, że czasem mam okresy, kiedy potrzebuję jeść więcej z różnych względów (zdrowotnych, zasobów sił, aktywności dnia) więc jestem cierpliwa w dążeniu do celu. Nie tak dawno, bo w grudniu ważyłam 52 kg i to była waga, przy której byłam zadowolona ze swoich sił i proporcji. Te 3 kg więcej widać po mnie bardzo... Staram się nie skupiać tylko na wyglądzie, ale doceniać też to, co dzięki swojemu ciału mogę zrobić. I tak czekam na czas, aż znów będę czuć się dobrze w swoim ciele.


Życie ma sens tylko wtedy, gdy są na świecie oczy, które patrzą i kochają. Mimo wszystko.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
forum - nolife - sp66forumklasowe - bloodmoonrp - orlen