bones loves
AKTYWNE FORUM PRO-ANA 2024. REKRUTACJA TRWA

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2023-01-17 00:01:28

Larvette0
Motylek
Dołączył: 2023-01-16
Liczba postów: 121
Wiek: 26
Waga obecna: 50.3
Waga docelowa: 45
Waga zrzucona: 2.1
BMI: 19,9
Wzrost: 159
WindowsOpera 94.0.0.0

Cześć! :)

1. Ile masz lat?
Końcem 2022 skończyłam 26.

2. Twoja najwyższa, najniższa i obecna waga oraz wzrost.
Najwyższa waga - 57,5kg, najniższa - 41,5kg, obecna - 52,7kg. Wzrost - 158cm (krasnoludek pozdrawia  [dblpt]D)

3. Twój cel (wagowy).
Chciałabym dojść do wagi 45kg. Ostatni raz tyle ważyłam w maju 2021, najlepiej się z nią czułam.

4. Jak wygląda Twoje odchudzanie i jak długo trwa? Podaj swój przedział kaloryczny.
Odchudzać zaczęłam się w okolicach 14 roku życia, zaczynałam od 1500 kcal, to było jeszcze za czasów photoblogów. Swoją drogą bardzo brakuje mi tej platformy. Były wzloty i upadki. W liceum osiągnęłam swoją najniższą wagę, jednak wiem że wtedy to było za mało. Wróciłam do wagi 45kg i przez większość szkoły już tę wagę utrzymywałam. W czasie studiów przytyłam, bo zaniedbałam mocno dietę i ruch. Przechodziłam przez epizod depresyjny i problemy z kręgosłupem, przez które niewiele się ruszałam i nie wychodziłam z domu. Ten epizod wynikał z kulminacji nieleczonego nigdy ADHD, obecnie przyjmuję leki i jest w porządku. Później pandemia... Dużo mi ona zabrała, dużo zmian nadeszło. Większość znajomych wróciła po studiach do siebie, ja zostałam. Po pandemii udało mi się schudnąć, głównie przez dużą ilość ruchu i pilnowanie bilansów. Przez ostatnie 7 miesięcy znów niestety zaniedbałam dietę, przez stres i chorobę kota, który wymagał wtedy naprawdę dużo uwagi i opieki, właściwie to nadal tak jest, jednak jest już stabilnie i idzie ku dobremu.  [dblpt]) Na przestrzeni lat różnie było z ilością kalorii. W okresie najniższej wagi około 500-600kcal, w liceum 800-1000. Później po pandemii 1200, w okresie największego stresu nie liczyłam kalorii. Teraz zapotrzebowanie wychodzi mi w aplikacji 1500 i na razie tego chciałabym się trzymać. W planach mam zmniejszyć, jednak na pewno nie wrócę już do 500kcal.

5. Czym dla Ciebie jest "Pro-Ana"?
Dla mnie to styl życia, który pomaga w utrzymaniu kontroli i harmonii. Pomaga się rozwijać, pracować nad swoją samodyscypliną. Pozwala po prostu przeżywać emocje spokojnie, zamiast je zajadać. Styl życia, który pomaga każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie. Pro-Ana dla mnie nie równa się anoreksji, jest granica której nie należy przekraczać, chodzi tu o coś znaczenie więcej niż utratę wagi.

6. Czy byłeś/aś kiedykolwiek na forum o takiej tematyce? Jeśli tak, to dlaczego już do niego nie należysz?
Tak, kilkukrotnie byłam na forach, wcześniej udzielałam się na photoblogu, kiedy społeczność była tam rozwinięta mniej więcej w okolicach 2011-2013r. Pierwsze forum niestety się rozpadło, po pewnym czasie dziewczyny się wykruszyły, pojawiły się nowe, ktoś inny przejął administrację. Większość starych użytkowników została usunięta. [dblpt][slash] Zanim to się stało, przez prawie rok byłyśmy ze sobą blisko. Później próbowałam jeszcze na dwóch forach, jednak na jednym była bardzo mała aktywność, na drugim jakoś się nie odnalazłam, atmosfera była trochę nieprzyjemna. Wasze forum spodobało mi się właśnie przez atmosferę w komentarzach w rejestracji i zasady, które tu panują.

7. Jakie masz oczekiwania wobec forum i co chcesz w nie wnieść?
Chciałabym wspierać innych w drodze do celu, rozmawiać, dawać zrozumienie, budować fajną społeczność. To samo chciałabym też od Was otrzymać. Brakuje mi takiej codziennej aktywności, pisania, komentowania dzienniczków innych.

8. Opowiedz coś o sobie
Mieszkam sobie z kotem, który jest moim oczkiem w głowie od 7 lat. Interesuję się wszystkim co z kotami związane, mam na ich punkcie obsesję - od diety, przez fizjologię po behawiorystykę. Poza tym lubię true crime, w wolnej chwili słucham podcastów o seryjnych mordercach. [dblpt]D Bardzo ciekawią mnie zagadnienia związane z kryminalistyką, profilowaniem. Kocham sudoku, czasem gram w jakieś gierki, a jak jest ładna pogoda to uwielbiam spacerować. (nie znoszę zimy  [dblpt]wkurzony[dblpt] ) A jak jest brzydko, to robię na drutach, obecnie mam w trakcie szalik na urodziny dla przyjaciółki.

Mam nadzieję, że długość posta nikogo nie wystraszyła, bywa że sporo piszę. Dziękuję z góry za poświęcony czas. [dblpt])

Offline

#2 2023-01-17 09:35:47

Shee
Administrator
Dołączył: 2022-07-08
Liczba postów: 767
Waga obecna: 46,8
Waga docelowa: 45
Wzrost: 160
WWW
WindowsFirefox 108.0

Odp: Cześć! :)

Larvette0 napisał/a:

true crime, w wolnej chwili słucham podcastów o seryjnych mordercach. [dblpt]D Bardzo ciekawią mnie zagadnienia związane z kryminalistyką, profilowaniem. Kocham sudoku

oh, jakbym czytała o sobie! [dblpt])

Offline

#3 2023-01-17 12:57:29

Larvette0
Motylek
Dołączył: 2023-01-16
Liczba postów: 121
Wiek: 26
Waga obecna: 50.3
Waga docelowa: 45
Waga zrzucona: 2.1
BMI: 19,9
Wzrost: 159
WindowsOpera 94.0.0.0

Odp: Cześć! :)

Oooo, cieszę się, że są tu podobne osoby do mnie [dblpt]D

Offline

#4 2023-01-17 17:34:53

Beznazwy
Motylek
Dołączył: 2022-06-06
Liczba postów: 437
AndroidChrome 109.0.0.0

Odp: Cześć! :)

Witaj! [dblpt]) Ja w zasadzie pytań nie mam. Rozsądnie, że nie zamierzasz schodzić do skrajnie niskich bilansów.

Offline

#5 2023-01-17 17:53:52

Larvette0
Motylek
Dołączył: 2023-01-16
Liczba postów: 121
Wiek: 26
Waga obecna: 50.3
Waga docelowa: 45
Waga zrzucona: 2.1
BMI: 19,9
Wzrost: 159
AndroidChrome 108.0.0.0

Odp: Cześć! :)

Tak, już byłam w takim momencie, że skrajnie zeszłam z ilością kcal i to się nigdy dobrze nie kończy. Nie chcę narażać się na napady. Może i skrajnie niski bilans daje szybki efekt, ale co z tego, skoro później nie ma siły by się tym efektem cieszyć i z niego korzystać.

Offline

#6 2023-01-17 19:44:58

marinare
Motylek
Dołączył: 2022-11-18
Liczba postów: 274
Wiek: 32
Wzrost: 176
AndroidChrome 108.0.0.0

Odp: Cześć! :)

Hejka [dblpt])

Skrajne bilanse nierzadko prowadza tez do zaburzen postrzegania wlasnego ciała, wiec jak najbardziej na plus, ze podchodzisz do tematu zdroworozsadkowo.

Jest cos, co powtarza sie w Twoich bilansach? Tak z ciekawosci pytam [dblpt]P

Offline

#7 2023-01-17 22:28:04

Larvette0
Motylek
Dołączył: 2023-01-16
Liczba postów: 121
Wiek: 26
Waga obecna: 50.3
Waga docelowa: 45
Waga zrzucona: 2.1
BMI: 19,9
Wzrost: 159
AndroidChrome 108.0.0.0

Odp: Cześć! :)

@marinare to jest trafne pytanie. W związku z ADHD mam też wybiórczość pokarmową, więc ciągle się coś powtarza. Np. śniadanie codziennie takie samo. Natomiast mam tak odkąd w ogóle pamiętam, nie zjem np. pomidora, nawet nie wiem dlaczego, tak po prostu. Znaczy się, teraz zjem jak ktoś mi coś da z nim, ale jak byłam berbeciem to brzydziło mnie nawet mycie deski do krojenia po pomidorze.  [dblpt]D

Dziękuję za przyjęcie!  [dblpt]heart[dblpt]

Ostatnio edytowany przez Larvette0 (2023-01-17 22:28:58)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
leisurerpg - digaronmajikku - mta-ournewlife - smswobodna - vmzkopole