bones loves
AKTYWNE FORUM PRO-ANA 2024. REKRUTACJA TRWA

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-11-27 09:09:14

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Froslass

1. Ile masz lat?
    30
2. Twoja najwyższa, najniższa i obecna waga oraz wzrost.
    39, 53, 51,6, 162
3. Twój cel (wagowy).
    Mieścić się w stare spodnie i stracić okres. Mieściłam się przy 47, straciłam okres zanim doszłam do 39. Pewnie coś między 45 a 40.
4. Jak wygląda Twoje odchudzanie i jak długo trwa? Podaj swój przedział kaloryczny.
    Wcześniej nie liczyłam kalorii, po prostu unikałam potraw które uważałam za tuczące, starałam się zmniejszyć ogólną ilość jedzenia i ćwiczyłam.
5. Czym dla Ciebie jest "Pro-Ana"?
    'Szczerą' wersją odchudzania.
6. Czy byłeś/aś kiedykolwiek na forum o takiej tematyce? Jeśli tak, to dlaczego już do niego nie należysz?
    Próbowałam się dostać na Motylkowyświat.
7. Jakie masz oczekiwania wobec forum i co chcesz w nie wnieść?
    Żeby pomogło mi schudnąć. Pomóc innym użytkownikom.
8. Opowiedz coś o sobie
    Trochę nie ogarniam, więc jak coś robię źle, to bardzo proszę o konstruktywną krytykę a nie bana od razu. Leczę się psychiatrycznie i jeden lek powoduje wzrost wagi. Na razie wolę z niego nie rezygnować. Chciałabym stracić okres, wiem że to niezbyt zdrowe fizycznie, ale jego brak poprawia mi zdrowie psychiczne. Raz udało mi się przez ~pół roku nie mieć i czułam się bardzo dobrze.

#2 2020-11-27 09:17:22

skinnywitch
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: Froslass

Dlaczego chcesz stracić okres?
Może warto spróbować antykoncepcji hormonalnej która zdecydowanie daje ulgę jeśli chodzi o bóle i samopoczucie okresowe

#3 2020-11-27 09:22:42

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Froslass

Biorę inne leki i mam problemy hormonalne. Na razie wolę się dodatkowo 'nie truć'. Nie wykluczam ah a przyszłości.

Wiadomość dodana po 12 min 59 s:
Również witam [dblpt])
Leczę się na trądzik, depresję i zaburzenia lękowe. Przed okresem miewam napady paniki i się tnę. Sam okres też fajny nie jest [dblpt]P Odchudzam się od około miesiąca. Jeżeli tylko zmieszczę się w spodnie, to będę zadowolona z własnego wyglądu, ale nie funkcjonowania.

Przy 39 nie miałam okresu, ale łatwo się męczyłam i często było mi zimno. Nie chcę tak nisko schodzić. Samopoczucie jest dla mnie najważniejsze w odchudzaniu, więc jak zacznę mieć jakiekolwiek dolegliwości inne niż głód, to postaram się podnieść wagę. Właśnie się staram wypośrodkować.

#4 2020-11-27 11:06:58

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Froslass

Kiedyś nie miałam okresu i nie miałam przy tym żadnych dodatkowych problemów. Jeżeli by się jednak zaczęły, to zacznę jeść więcej.

#5 2020-11-27 13:03:28

Zuzanna
Gość
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Froslass

A to nie tak, że kobieta jak straci okres szybciej się starzeje ?

#6 2020-11-27 15:12:28

ANnA
Gość
WindowsChrome 87.0.4280.66

Odp: Froslass

Ojej, w końcu ktoś z dokładnie takim samym wzrostem i celem wagowym  [dblpt]heart[dblpt]  Jesteś o pół kg do przodu ode mnie, haha [dblpt]P Ja w pewnym momencie straciłam okres na kilka miesięcy i szczerze, wolę go mieć i czuć taką ,,normalność', że z moim organizmem wszystko okej. Ponoć jak się długo nie ma to łatwo nabawić się bezpłodności, a jednak ja jeszcze młoda jestem. Tak czy siak, myślę, że akurat w tym względzie nie warto się kłócić z organizmem.

#7 2020-11-27 17:10:25

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Froslass

@Zuzanna Nie wiem [dblpt][pion]

@ANnA [dblpt]) Ile ważyłaś jak straciłaś? Mi tam na płodności nie zależy.

Ogółem wiem, że to nie najzdrowiej, ale chcę tylko osiągnąć maksymalnie dobre samopoczucie. Jak stracę okres i zaczną
mi się jakieś dolegliwości, to podniosę sobie cel wagowy. Nie chcę sobie niszczyć zdrowia, tylko je trochę 'nagiąć'.

#8 2020-11-27 17:52:46

ANnA
Gość
WindowsChrome 87.0.4280.66

Odp: Froslass

jak straciłam, to ważyłam około 55, wbrew pozorom wcale nie miałam niedowagi, po prostu szybko schudłam z około 61-62 kg.

#9 2020-11-27 22:28:15

Misfit
Administrator
Dołączył: 2020-11-07
Liczba postów: 457
Wiek: 30
Waga obecna: 51
Waga docelowa: +/-50
Wzrost: 167
AndroidChrome 81.0.4044.111

Odp: Froslass

Zuza - tak, procesy starzenia postępują wtedy szybciej.
Froslass - martwi mnie w ten plan pozbycia się okresu. Bezpłodność to jedno i rzeczywiście nie każdemu na tym zależy, to jest najmniejszy problem. Ale wygląda na to, że Ty chcesz sobie zafundować kompletne rozwalenie gospodarki hormonalnej.


"I have this weird self-esteem issue where I hate myself, but still think I’m better than everyone else."

Offline

#10 2020-11-28 08:41:57

Minion
Gość
Windows 7Chrome 87.0.4280.66

Odp: Froslass

Froslass napisał/a:

8. Opowiedz coś o sobie
    Trochę nie ogarniam, więc jak coś robię źle, to bardzo proszę o konstruktywną krytykę a nie bana od razu. Leczę się psychiatrycznie i jeden lek powoduje wzrost wagi. Na razie wolę z niego nie rezygnować. Chciałabym stracić okres, wiem że to niezbyt zdrowe fizycznie, ale jego brak poprawia mi zdrowie psychiczne. Raz udało mi się przez ~pół roku nie mieć i czułam się bardzo dobrze.

Leczenie powinno być najważniejsze, nad dietą i odchudzaniem, sama też się leczę i też nie zrezygnowałabym z leków, żeby chudnąć. Dobrze, że też masz takie podejście.
No tak jak osoby wyżej, martwią mnie te dążenia do utraty okresu [dblpt][slash] Też chciałam go kiedyś stracić, ale na dłuższą metę to totalnie rozwali poziomy hormonów, a ich poziom łączy się z kondycją psychiki, może Ci się ona posypać po jakimś czasie. Wiadomo, nikt nie lubi okresu, jaka to by była wygoda go nie mieć. Ale bałabym się długoterminowych konsekwencji zdrotownych [dblpt][slash]

#11 2020-11-28 09:37:04

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Froslass

Nieslodka napisał/a:

Nie odpowiedzialas albo przeoczylam,ile sie w sumie odchudzasz? jak dlugo?

Od około miesiąca.

Z tym okresem to było tak, że kiedyś 'przypadkowo' go straciłam. Najpierw chciałam tylko stracić wałki z boków, więc zaczęłam mniej jeść i więcej ćwiczyć. Nie wiem ile wtedy ważyłam ale udało mi się stracić i przez kilka miesięcy czułam się świetnie. Dalej ćwiczyłam i nie bardzo jadłam i zaczęłam się czuć słabo. Wtedy się zważyłam i wyszło 39, teraz chcę pilnować żeby poniżej 40 absolutnie nie zejść. Chcę spróbować czuć się najlepiej jak mi się kiedykolwiek udało, samopoczucie jest dla mnie najważniejsze. Jeżeli będę chudnąć i zacznę się źle czuć (pomijając głód), lub dojdę do 40 a dalej będę mieć okres, to przerywam dietę.

Wiadomość dodana po 03 min 17 s:

Minion napisał/a:

Też chciałam go kiedyś stracić, ale na dłuższą metę to totalnie rozwali poziomy hormonów, a ich poziom łączy się z kondycją psychiki, może Ci się ona posypać po jakimś czasie.

Zauważyłam u ciebie poprawę zdrowia psychicznego, przy zmienionych hormonach. Jak tym razem nie zadziała, to się z tego wycofam.

Ostatnio edytowany przez Froslass (2020-11-28 09:41:19)

#12 2020-11-28 10:14:58

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Froslass

Nieslodka napisał/a:

Odchudzasz sie W  SUMIE od miesiaca? Kiedy uslyszalas o pro Anie?

Pierwszy raz odchudzałam się chyba jeszcze w liceum, ale wtedy nie byłam na lekach i łatwo mi poszło. Później kilkukrotnie zauważałam, że trochę mi się przybrało i dość łatwo zrzucałam. Większość czasu ważyłam między 45 a 47 bez stosowania żadnych diet. Później przez okoliczności życiowe schudłam trochę za bardzo, więc z premedytacją przytyłam, a potem (około rok temu) zaczęłam brać te leki. Tyłam przy nich w sumie wolno, tylko teraz zrzucić mi jest ciężko. Miesiąc temu zorientowałam się że 'jest źle'. Pierwszy raz słyszałam o pro Anie kilka lat temu, ale straszne rzeczy, że to zagładzanie się na śmierć. Teraz szukając wsparcia w odchudzaniu napotkałam Nową Pro Anę, opartą na kontroli i dążeniu do doskonałości, a nie zagładzaniu. Wydała się dla mnie dobrym pomysłem, bo brzmi maksymalnie racjonalnie jak się chce osiągnąć trochę 'nieprzepisowe' BMI.

#13 2020-11-28 11:57:04

Froslass
Gość
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Froslass

@NieslodkaTak, przez większość życia byłam w stanie. Kilka krótkotrwałych przytyć zdarzyło mi się przez czynniki losowe typu nowa szkoła, mało czasu, dużo fastfoodów, lub okazjonalne 'zajadanie' problemów czekoladą. Z lekami to jednorazowo teraz. W tym roku chyba pierwszy raz przekroczyłam 50kg.

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
instictrpg - natureloverz - tpp - vw-klub-polska - sp108